Strona www stworzona w kreatorze WebWave.

Twój Proktolog
Jarosław Cała

proktolog Warszawa

Wizyta w gabinecie proktologicznym pomimo, że jak każde badanie lekarskie składa się z zebrania wywiadu i oceny przedmiotowej, to ze względu na ingerencję w sferę prywatną ma szczególny charakter. Pacjenci często odwlekają moment pierwszej wizyty z powodu wstydu przed mówieniem na "tematy, o których się nie mówi nawet najbliższej rodzinie". Rolą lekarza jest zapewnienie poczucia komfortu aby uzyskać od swojego pacjenta wszelkich informacji niezbędnych w procesie leczenia.


Udając się na pierwszą wizytę warto zabrać ze sobą wyniki badań laboratoryjnych, usg, kolonoskopii, tomografii komputerowej czy też rezonansu magnetycznego, opisów wcześniejszych konsultacji proktologicznych, spisu przyjmowanych leków. 


Na pierwszą wizytę nie ma konieczności wykonywania lewatywy celem przygotowywania jelita. Oczyszczanie takie robione jest przed rektoskopią ale to proktolog poleci takie przygotowanie w zależności od charakteru schorzenia, z którym zgłasza się pacjent.


Obowiązkową częścią pierwszego badania jest ocena palpacyjna oraz wykonanie anoskopii czyli badanie kanału odbytu plastikowym wziernikiem. Jeśli powodem zgłoszenia się chorego jest silny ból uniemożliwiający przeprowadzenie badania palcem, wówczas odstępuje się od anoskopii, włącza leczenie farmakologicznie i odwleka ocenę do czasu ustąpienia dolegliwości.  


wizyta